Založ si blog

Dzurinda prirovnal povinné očkovanie k bombardovaniu Juhoslávie

Poznáte výraz omen – nomen? Ide o latinské príslovie, používané vtedy, keď názov vyjadruje charakteristickú vlastnosť svojho nositeľa.  Je to súčasť akejsi mystiky priebehu udalostí. K podobnej mystike a možno aj istému psychologickému fenoménu patrí prerieknutie. Keď človek povie nechtiac pravdu. Z takéhoto prerieknutia bol obviňovaný napr. bývalý premiér  Igor Matovič, keď rozprával o míľniku, ktorý dosiahli vraždou novinára. Podľa mnohých šlo o prerieknutie a povedal aj to, čo nechcel.

Iný bývalý premiér, Mikuláš Dzurinda, zaujal moju pozornosť prirovnaním rozhodnutia o povinnom očkovaní k rozhodnutiu o preletoch bombardérov nad územím Slovenska, čo zjednodušilo bombardovanie Juhoslávie. Zaujímavé. Zrejme tým myslel nepopulárnosť rozhodnutia a spoločenský odpor voči nemu. Lenže keď sa na tieto dve situácie pozrieme podrobnejšie, možno objavíme záhadné paralely.

Pravda je, že infekcia koronavírusom môže prerásť do zákernej choroby. Podobne, ako keď sa konflikt rozhorí do zákernej vojny, v ktorej strácajú občania všetky zábrany a masakrujú sa navzájom.  Vieme, že v Juhoslávii prebiehali krvavé čistky na všetkých stranách. Či to bola vojna v Bosne alebo o pár rokov neskôr vojna v Kosove. Vojna zanechala v krajine spúšť, podobne, ako keď vírus zanechá spúšť v organizme.

Masakrovali sa všetci – susedia, kamaráti, spoluobčania len preto, že mali iný etnický pôvod. Dnes sa ľudia masakrujú na sociálnych sieťach a ničia priateľstvá, ktoré budovali roky len preto, že na jednu tému majú odlišný názor.

Bombardovanie malo byť prevenciou humanitárnej katastrofy. Predchádzala mu masívna mediálna kampaň. Bola zameraná v prospech „humanitárneho zásahu“. Veľmi podobná kampaň sa rozpútala aj o pár rokov neskôr pri invázii do Iraku. Bola to kampaň postavená na klamstve.

Čo sa týka Juhoslávie, mediálna kampaň bola postavená na jednostranných informáciách. Démonizovaný bol režim Slobodana Miloševiča, zatiaľ čo o teroristickej organizácii UCK sa negatívne správy nezverejňovali (o tom neskôr)

Dnes, s odstupom času, však už vieme, že:  

  • Bombardovanie bolo porušením medzinárodného práva. O bombardovaní nerozhodla BR OSN, ale úzka skupina ľudí, združených v Trilaterálnej komisii. Preriekol sa český poslanec Karel Schwanzerberg počas diskusie v Poslaneckej snemovni dňa dňa 7.5.2014 Zakladateľ Trilaterálnej komisie bol v roku 1975 istý Rockefeller. (poznámka: Rockefellerova nadácia sponzoruje mnohé aktivity na podporu očkovania a sponzoruje niektorých výrobcov vakcín. Z dielne tejto nadácie vzišiel v roku 2010 aj futuristický scenár možnej pandémie, známy pod názvom EVENT 201 )
  • Juhoslávia bola bombardovaná zakázanou muníciou s ochudobneným uránom. Informoval o tom v roku 2001 britský Guardian
  • Útok na srbskú televíziu si vyžiadal život 9 jej pracovníkov – útok na civilný cieľ je vojnový zločin. Dodnes ho nikto nemal snahu vyšetriť, napriek apelom mnohých ľudskoprávnych organizácií. Správy srbskej televízie a zábery o krutej realite (humanitárneho) bombardovania boli označované za hoaxy, dezinformácie, prípadne srbskú propagandu.
  • Útoky na Srbsko boli plánované už v lete 1998 – priznáva to generál Wesley Clark vo svojej knihe Vedenie modernej vojny. Plánovanie vzdušnej operácie NATO proti Juhoslávii bolo „v plnom prúde už v polovici júna 1998“

 Žiaľ informácie sa začali zverejňovať až s niekoľko ročným odstupom. Časom sme sa dozvedeli ďalšie podrobnosti:

V roku 2005 bola zverejnená správa nemeckej rozviedky o Thacim: Správa BND z januára 2005 ho označuje za jedného z bossov organizovaného zločinu. V 27 stranovom dokumente, ktorého pravosť BND potvrdila, sa okrem iného píše:  „ovláda obchod s drogami, zbraňami, ľuďmi a zadáva vraždy.“

Dick Marty, švajčiarsky senátor a osobitný spravodaj Rady Európy pre ľudské práva v správe z roku 2010 konštatoval, že kosovská mafia pašovala a pašuje v Európe heroin, zbrane a ľudské orgány, ktoré odobrala srbským zajatcom. Ako lídra tejto mafie označil Thaciho.  Americký časopis Foreign Policy podotkol, že „gangstri, ktorí vládnu v Kosove vďačia za svoju moc USA.“

Pravdivé informácie a napokon dostali von. Otázka však znie: Prečo sa tieto informácie neobjavili pred zahájením vojenskej agresie voči suverénnemu štátu? Bolo by vôbec možné bombardovať Juhosláviu, ak by boli tieto pravdivé informácie včas zverejnené? Namiesto pravdy nám však médiá vnucovali myšlienku, že bombardovanie je jediné riešenie humanitárnej krízy v Kosove.

Šokujúce informácie zverejnila aj žalobkyna Srbska, Carla del Ponte, vo svojej knihe Lov, ja a vojnoví zločinci. Potvrdila vtedajšie „konšpiračné teórie“ a „hoaxy“ o únosoch ľudí, ktorým odoberali orgány. V roku 2013 bolo odsúdených päť lekárov za nezákonné odoberanie orgánov v nemocnici na predmestí Prištiny.

Proces bol ostro sledovaný najmä kvôli obvineniu kosovskej „povstaleckej“ (rozumej teroristickej) armády  z ilegálneho obchodu s ľudskými orgánmi.

Jeden z jej vodcov bol Hacim Thaci. Tento človek sa neskôr stal „prezidentom“ Kosova. Zdá sa, že pomaly spravodlivosť dobieha aj jeho. V roku 2020 bol vydaný pred súdny tribunál a čelí obvineniu z vojnových zločinov. Terorista, bývalý „prezident“ Kosova, Hashim Thaci je obvinený. Ale prečo čelí spravodlivosti až v roku 2020? Dovtedy boli všetci hluchí a slepí?

Konšpirátori by našli mnoho paralel medzi vtedajším spôsobom vynucovania verejného súhlasu s bombardovaním a dnešným spôsobom vynucovania informovaného súhlasu s niečím iným. Konšpirátori by povedali, že spôsob akým bola verejnosť manipulovaná v prospech bombardovania Juhoslávie a porušovania medzinárodného práva je rovnaký, akým je dnes verejnosť nútená k očkovaniu. Dnes je to HOAX. Dúfajme, že ním ostane aj o pár rokov.

Biblia nás však varuje, že ako budú dejiny spieť do svojho finále, „neprávosť vyvrcholí“. To znamená, že arogancia moci sa vystupňuje a vymožiteľnosť práva bude nulová. Verme, že prorocké varovanie Písma sa netýka toho, čo zažívame dnes….

A ak by to bolo inak, ostáva jediná možnosť záchrany. Osobné obrátenie, upokojenie a dôvera v Toho, ktorého dve tretiny národa označujú sa svojho Boha.


V OBRÁTENÍ A UPOKOJENÍ BUDE VAŠA ZÁCHRANA, V UTÍŠENÍ A DÔVERE BUDE VAŠA SILA.“ 

(Izaiáš 35, 15)

Prečo elity klamú?

04.10.2022

V posledných rokoch sa vo verejnom priestore udomácnilo slovo „elity“. Ešte nedávno sa im hovorilo „lídri“. Samé vznešené názvy. Ide o nejakých výnimočných ľudí, ktorí prevyšujú ostatných svojim intelektom alebo schopnosťami? Prípadne empatiou? Nie.Patriť k elitám neznamená disponovať elitným charakterom. Ani elitnými schopnosťami. Téma správania sa [...]

Biskupi vyzvali na očkovanie! Čo zamlčali a prečo?

22.11.2021

Katolícki biskupi to nakoniec dokázali! Otvorene sa pridali do vakcinačnej kampane a vyzvali k očkovaniu. Niečo tu však nesedí. Preto sa na ich výzvu pozriem podrobnejšie. Dôležité je nielen to, čo povedali, ale aj to, čo nepovedali. Prečo zamlčali kľúčové informácie, ostáva (zatiaľ) otvorenou otázkou. V úvode hovoria o preťažených nemocniciach, [...]

Kríza svedomia a pandemická ruleta

27.09.2021

Aktuálne dianie vo všetkých sférach spoločenského života najlepšie vystihuje slovo „kríza“. Pri bližšom pohľade zistíme, že v prvom ide rade o krízu svedomia. Ako inak nazvať aktuálne pomery na Slovensku, ako krízou svedomia? Zlyhávajú všetky inštitúcie a autority, ktoré by mali patriť k dôveryhodným. Polícia, súdnictvo, médiá, politici, [...]

počasie, sneh, cesta, vodič, záveje, zima

Pozor, sneh už úraduje. Donovaly a Šturec uzavreli pre veľké autá

09.12.2022 20:12

Horské priechody Donovaly a Šturec sú uzatvorené pre vozidlá nad desať metrov.

Vakcína / Covid / Koronavírus /

EÚ reptá, že musí odoberať priveľa vakcín proti covidu. Chce tlačiť na firmy

09.12.2022 19:45

Európska únia nakupuje vakcíny proti COVIDU-19, ktoré sa nikdy nevyužijú, a chce rokovať s ich výrobcami o prerušení zmluvných dodávok a znížení dopytu.

Pápež František / Zuzana Čaputová /

Čaputová chce s pápežom debatovať ako viesť spoločnosť k väčšej súdržnosti

09.12.2022 19:05

Prezidentka Zuzana Čaputová sa bude s pápežom Františkom rozprávať o jednote a súdržnosti v spoločnosti.

Počúvajte pravdu, víkendový podcast

Vláda padne, rozpočet prejde a voľby budú už v septembri. Prečo je to najreálnejší vývoj?

09.12.2022 19:00

Omnoho viac ako hodnoty a postoj ku kvalite tejto vlády zrejme zavážia zákulisné dohody a nájdenie spôsobu ako z tejto šlamastiky von. Aby bol vlk sýty, aj koza celá.

kazatel

Pravdu nepozná ten, kto ju nikdy nehľadal

Štatistiky blogu

Počet článkov: 8
Celková čítanosť: 30523x
Priemerná čítanosť článkov: 3815x

Autor blogu

Kategórie